Forsknings- og høyere utdanningsminister Sigrun Aasland besøkte Hystar, Årets Gründer i Bærum 2023

Tirsdag 29. juli fikk vi være med å vise frem et spennende eksempel på det innovative næringslivet vi har i Bærum!

Forsknings- og høyere utdanningsminister Sigrun Aasland med sin delegasjon, besøkte Hystar på Høvik sammen med Aksel Aanensen i Bærum Næringsråd.

Fredrik Mowill, CEO i Hystar og Magnus Thomassen, med-grunder og CPO, tok i mot ministeren og informerte godt om hva Hystar er og gjør, samt viste rundt i selskapets lokaler.

  • Hystar utvikler PEM-elektrolysører med høy effektivitet for storskalaproduksjon av grønt hydrogen.
  • Hystars patenterte teknologi har en nøkkelrolle i å avkarbonisere tradisjonelle industrielle sektorer, og skalerer nå raskt for å møte den økende globale etterspørselen.
  • Med sin banebrytende teknologi spiller Hystar en utrolig viktig rolle i å nå en grønnere og mer bærekraftig fremtid. Selskapet tiltrekker seg høykompetente medarbeidere internasjonalt, og flere enn 50% av de ansatte på Høvik kommer fra utlandet. Nylig hentet Hystar inn 375 MNOK i kapitalmarkedet.

Selskapet planlegger nå bygging av en fabrikk for produksjon av elektrolyse stacker i lokalene på Høvik.

Vi snakket blant annet rundt:

  • Behov for kompetanse og høyere utdanning
  • Forskningsprosjekter og målrettede støtteordninger
  • Rammebetingelser for oppstartsbedrifter.

 

Takk for spennende omvisning ved Hystar og gode diskusjoner med en engasjert minister og følge!

Bli med og nominer Årets Gründer i Bærum 2025!

Orientering fra politiet til næringslivet i forbindelse med tyveri fra byggeplass og i nybygg som ikke er ferdigstilt

Nyhetsbrev

"*" obligatorisk felt